We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cemre düşürüyorlar

2 0 0
03.03.2021

Cemreler düşüyor, havaya ve suya derken yarın toprağa da düşüyor. Hararet yükseliyor. Son cemreyle birlikte kadınlar da her yıl olduğu gibi yarından itibaren kendi cemrelerini düşürecekler, Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerini yarın başlatacaklar.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları son yıllarda coşku ve bilinç açısından ivme kazanmış durumda. Aslında sadece bir haftaya yayılmış etkinlikler bazında değil, hemen her zaman kadın mücadelesine dair hareketlilik görebiliyoruz. Bunda kadınların mücadele azminin etkisi büyük.

Yine bir kadınlar günü arifesindeyiz. Platformlar günler öncesinden başlayan çalışmalarıyla insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal sorunlarına dikkat çekmek amacıyla kadınlar yine alanlara çıkmaya, etkinlikler düzenlemeye başladı bile.

Kadın Meclisi’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hafta boyunca gerçekleştireceği eylem ve etkinliklerin programı devreye sokuldu. “İsyanımız özgürlüğümüz için”, “Bi berxwedanê jin dimeşin azadiyê” şiarıyla alanlarda olmayı öngördü. Kadın Meclisi hafta boyunca 1 Mart’tan başlayarak, Batman, Mersin, İzmir, Antalya, Denizli, Eskişehir, Aydın, Kocaeli, İstanbul, Diyarbakır, Van, Adana ve Ankara’da kitlesel yürüyüş ve........

© Yeni Yaşam


Get it on Google Play