We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP ya da demokratlık

13 0 0
27.02.2021

Bunlar gerçekten tarihten hiç ders almamışlar. Tarihten ders almamış oldukları bir yana sosyoloji de bilmiyorlar. Kimlerden söz ettiğimi siz anlıyorsunuz. Bırakın Cumhuriyet sonrası isyanları, şu son 40 yılın hikayesi bile bu ülkede yaşayan Kürtlerin hiç bitmeyen siyasi varoluş çabalarından bir ders çıkarır. Der ki; bu ülkede dilleri ve kültürleri farklı, bu coğrafyada doğmuş büyümüş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan insanlar var ve bu insanların bir dertleri var. Çözülmesini istedikleri bir dertleri var ki kapatılan onca siyasi partiye rağmen yeniden yeniden ısrarla siyasi parti kuruyorlar ve bu dertlerinin çözümünü parlementoda arıyorlar. (hoş bu tanıma uyan başkaları da var ya, ama bu yazı onları içermiyor)

İşte bugünlerde bu 40 yıldır tekrarlanan saçmalığa yeni birini daha eklemeyi düşünüyorlar. HDP’yi kapatmaya, olmuyorsa vekilliklerini düşürmeye, o da olmuyorsa hazine yardımını keserek parasız bırakmaya karar vermiş görünüyorlar. Öyle sıkışmışlar ki, bu apaçık gerçeği görmüyor, anlamıyor ve bu konuda ısrar ediyorlar.

Onların dertleri farklı ama ısrarla “Efendim PKK’ya hiç laf etmiyorlar!”, “Teröre terör diyemiyorlar!”, “bu tutumları da açıkça........

© Yeni Yaşam


Get it on Google Play