We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Küçükçekmece Lagünü Durusu ve Kilyos havzalarına saldırı

5 0 0
03.03.2021

Terk edin, boşaltın, terk edene kadar tutuklular, yıkın yıkacağız.

Yer Arnavutköy boşaltılacak barınaklar manda inek hayvan barınakları ahırlar süre nisana kadar yani son bir ay. Sonra sırada çiftçilerin evleri gelecek. Boşaltılana kadar hayvanların dışarıya çıkması yasak. Hayvanların tutukluluk hallerine çiftçilerin ise yerlerinden zorla edilmeye itirazları söz konusu değil. Her şey yasal!

Bölge, İstanbul ve Trakya’nın bir kısmına süt ve süt ürünleri sağlayan yöre insanlarının geçimlerini tarımdan sürdürdüğü yöre halkının ve pek çok hayvanın canlının barınma beslenme alanı göçmen canlıların durak dinlenme alanı.

Bildiğimiz gibi bu bölge İstanbul’a yapılmak istenen yeni kent alanında kalıyor. Siyasi iktidarın namı diğer Kanal İstanbul ve Yeni Kent Projesi’nin alanı lüks kentin bazı parçaları yapıldı bile en az 56 işçinin canına mal olan 3. Havalimanı kaybettiğimiz işçilerin yanı sıra yüzlerce emekçinin işçinin iş yapamaz hale geldiği onlarca sulak alanın sucul sistemin yüzlerce hektar tarım ve orman alanının yok edilmesi pahasına Yeni Kent Projesi’nin bir parçası olarak 3. köprü ve bağlantı yollarının ardından yapılmıştı.

Siyasi iktidar bu projeyi 2011’de çılgın proje olarak halklara duyurmuştu. Ve her şeye rağmen yapacaklarını açıklamıştı. O gün bugündür bu lüks kent modeli ile yaşam alanlarının yapılaşmaya açılması yöre halkının kent ve ekoloji mücadelesi yürütmeleri demokratik örgütlerinin karşı durmasına rağmen dayatılarak etap etap........

© Yeni Yaşam


Get it on Google Play