We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Saadet Partisi ablukada

4 0 0
02.08.2022

Son günlerde Türkiye'deki siyasi rüzgâr çok keskin dönüşlerle hepimizi şaşırtmakta. Bu Türk siyasetine girmiş bir değim olan ‘' Siyasette bir saat bile çok uzun bir zamandır'' ifadesini hatırladığımızda aslında bu rüzgarın keskin yön değiştirmesine şaşırmamak gerekiyor. Artık her yerde gündem Saadet Partisi. Televizyonlarda, köşe yazarlarının gündemlerinde, haber sitelerinde Saadet Partisi ilk sırada...

Peki; ne oldu da Saadet Partisine bu ilgi bu kadar arttı? Şu anda Saadet Partisinin seçimleri çok bariz biçimde etkileyecek bir oy potansiyeli gözükmüyor. Buna rağmen İktidar partisinin ve muhalefetin yoğun bir ilgisi var. Neden?

Biz bu konuya bakarken ilk fark ettiğimiz şey, Saadet Partisi'nin bir türedi parti olmadığı, 45 yıllık vizyon ve misyon yüklenmiş, milletin öz değerleri ile bütünleşmiş milli ve yerli tanımlamasında eksiklik görmediğimiz, dışa bağımlı olmayan, kendi özgül ağırlığını düşen oy potansiyeli ile de kaybetmeyen, Erbakan hocanın ‘'hakkı üstün tutmak'' prensibi ile hareket eden köklü bir siyasi partimiz.

Saadet Partisi'nin kendi içindeki çatışmalar, eleştiriler bu temel düsturları red etme adına değil, her........

© Yeni Söz


Get it on Google Play