We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milli görüş kumaşın yaması değil aslıdır

2 0 0
24.06.2022


Türkiye'nin milli görüşe ihtiyacı var. Peki milli görüşün neye ihtiyacı var? Türk siyasi tarihinin son 40 yılına damgasını vuran milli görüş, kurucu lideri Erbakan'dan sonra ivme mi kazandı? İvme mi kaybetti? Yoksa ivme mi büyük oyunlarla kaybettiriliyor? Bu soruları sormak milli görüşün dirilişine katkı sunmak için doğru bir başlangıç noktası olacaktır.

Bölgemizde yeni dünya düzeni adı altında yapılmaya çalışılan Büyük Orta Doğu Projesinden vazgeçilmiş değildir. Enerji kaynaklarının el değiştirilmesi, vekalet savaşları ile küresel finans sisteminin yeniden yapılandırma süreci aktif olarak işlemektedir. Bölgemizde mücadele ettiğimiz bir avuç çapulcu PKK değil, Nato müttefikimiz ABD dir. Küresel finans ABD 'yi bütün gücü ile kullanarak zamana yayarak hedefine ulaşmaya çalışmaktadır. Milli görüşün bu olumsuzluklar karşısında tabana yayılarak, inisiyatifi ele alarak ayağa kalkması kaçınılmazdır.

Refah partisi dönemindeki heyecan, azim, özveri, hangi görünmez el ile milli görüşün mahallesinden sökülüp alındı?

Sorunların tespitinde milli görüş geleneğinden daha iyi tespitler vardı da, milli görüş bu tespit ve çözüm önerilerinin doğruluğundan mı bugün hak ettiği yerde değil?

Bugün milli görüşün en güçlü argümanlarından olan ''Adil Düzen'' söylemini oluşturan,........

© Yeni Söz


Get it on Google Play