We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Afganistan Nükleer İnfazın Eşiğinde mi?

20 0 16
08.09.2021

Afganistan câmii duvarı gibi! Eceli gelen yırtıcı süper güç, genişlettiği kudret ve iktidar bölgesinin sınırlarını belirlerken nihâi olarak idrar kokusunu Afganistan’a bırakıyor. Süper gücün diğer ülkeler üzerinde bıraktığı yenilmezlik vehminin boynu da burada vuruluyor. İngiltere Afganistan’ı işgal etmeye teşebbüs etmeseydi öngörülemez biçimde Hindistan Britanya’nın parçası olarak kalabilirdi. Aynı hatayı tekrarlamasaydı belki de Sovyetler Birliği dağılmayabilirdi. Aslında Amerika Birleşik Devletleri de daha şansını denemeye karar verdiği anda yanlış kabloyu kesmiş oldu. Bu sürecin başlattığı anafor göreceksiniz domino taşı etkisiyle kısa bir süre içinde Amerika’yı da darmadağın edecek. Ancak Afganistan’ın bu defa içine çekilmek istendiği hengâme çok daha farklı. Afganistan bu bâdireyi atlatabilirse muhtemelen Çin son av olmak için turnikeye girecek.

Ama şimdi Afganistan’ın karşısındaki yeni badirenin adı nükleer saldırı! Maalesef küresel bir dünya devletinin tesisini isteyen şeytani mahfilin bu doğrultuda adım adım uygulamaya koyduğu plânlar içerisinde nükleer silahları direnç kırıcı bir tehdit unsuru olarak kullanmak da var. Korkarım ilk kurban, figanlar ülkesi Afganistan! Tıpkı 11 Eylül ile başladığı belirtilen yeni dünya düzeninin ilânı sürecinde olduğu gibi hem kurban hem de diğer uluslara verilen gözdağı! Onlara göre art arda kazandıkları küstah zaferlerle en şiddetli şekilde cezalandırılmayı çoktan hak etmiş bu son Galyalıların müstehakı yurtlarının dümdüz edilip bir daha üzerinde ot bitmeyecek topraklarının tersine sürülmesidir. Ayrıca İslam, hangi coğrafyanın ve hangi etnisitenin kültürel kodlarıyla görünürlük kazanırsa kazansın küfrün ve nifakın insanlığa dayattığı varsayımsal ön kabuller için ağır bir tehdittir. Semerlenemeyen analitik akıllar için ise hem ayartıcı hem de göz kamaştırıcı bir teklif! Bu yüzden kalabalıkların dikkatini çekecek kadar tecrübe edilmesine müsaade edilmemesi gerekiyor.

Amerika, Irak’a saldırmadan önce küresel medya operasyonları ile hedef ülkeyle ilgili abartılı bir kudret imajı ve “tüm yapılacaklara müstahaktır”........

© Yeni Söz


Get it on Google Play