We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

UZAKTAN EĞİTİM UZAKTAN YAŞAMA DÖNÜŞMESİN

10 0 0
17.09.2020

İnsanlık, tarih boyunca savaşlarla, doğal afetlerle ve salgınlarla mücadele etmek zorunda kaldı. Bugün yaşamış olduğumuz Koronavirüs salgını da insanlık tarihindeki en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini alacak. Açıklanan son verilere göre salgın şimdiye kadar 216 ülkede görüldü, 29.155.581 kişiye hastalık tanısı kondu ve salgın nedeniyle 926.544 kişi yaşamını yitirdi (https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019). Veriler, salgının ve yol açtığı felaketin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Bu süreçte hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak gündelik yaşamız, ilişkilerimiz ve alışkanlıklarımız belirgin şekilde değişti. Her yaştan insan, salgının yol açtığı sorunları farklı şekillerde de yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor. Salgın nedeniyle en çok mağdur olanlar ise hiç kuşkusuz çocuklar oldu. Arkadaşlarından, okullarından, öğretmenlerinden, oyunlarından kısacası çocukluk sevinçlerinden mahrum kaldılar.

Unecso, tarafından açıklanan verilere göre Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde 193 ülkede okullar kısmen veya tamamen kapandı ve 1.596.842.024 öğrenci okullarından mahrum kaldı. Bu oran toplam öğrenci sayısının ,2'sini oluşturuyor (https://en.unesco.org/covid19/educationresponse). Bu süreçte ülkemiz dahil pek çok ülkede eğitim, bilişim........

© Yeni Söz


Get it on Google Play