We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Işığa doğru

3 0 0
24.06.2022

“Ben İstanbul'da yaşayan bir tekstil işçisiyim ve bugün anlatacağım hikaye, yanılsamadan kurtulup, hakikate koşmamla ilgili. At gözlükleriyle, yanlış düşündüğüm zamanın ardından ışığa çıkışımın öyküsü.

Eşim ve üç çocuğumla birlikte, binaların kutu kutu dizildiği, küçük dairelere sahip bir sokakta, apartmanın ikinci katında oturuyorduk. Memleketten şehre göç ettiğimizden beri, değiştirdiğimiz dördüncü evdi ve her seferinde, boş-uygun bir ev bulmak bir öncekinden daha da zor hale geliyordu.

Neden bilmiyorum, hayatım boyunca hiç keyif almadığım bu işte ömrümü tüketmiştim. Bir robot gibiydim. Mesai saatlerim asla değişmedi, her Allah'ın günü aynı işi yaptım, tekrar, tekrar ve tekrar. Sabahları, şehrin gürültüsünün kucağına erkenden uyanıyordum. Doğru düzgün bir kahvaltı yok. Çocuklarımı göremiyordum.

İş ile ev arasında tükenen yolculuklarım, bunaltıcı bir kalabalığın göbeğinde geiyordu. Son zamanlarda, bağırarak telefon konuşmaları, ter kokuları, kulaklıklardan taşan saçma şarkı sesleri, soğuk günlerde buğulanan otobüs camları, insanların arasında tost olarak seyahat etmem sinirlerimi bozmaya başlamıştı.

Akşam eve geldiğimde- ki bir hayli geç saate tekabül ediyordu-........

© Yeni Söz


Get it on Google Play