We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Youtuber tebliğcilere uyarılar

22 0 0
14.01.2019

Youtube de bende bir kanal açmıştım. 3-5 video atmış, 1-2 slayt yapmıştım o kadar. Çok ilgilenemesem de amacım sadece Allah için tebliğ idi. Birkaç sene geçip videoların toplam izlenmesi yüz bini geçince para kazandıran ortaklık butonu aktif hale geldi. Para kazanma fırsatı ortaya çıkınca, içimde bir heves oluşmuştu. Hemen yeni slaytlar, videolar yapayım; hatta After Effect bilgi mi geliştireyim, Adobeden ses efektleri için program edineyim, diye ciddi hamleler üzerine fikirler çaktı beynimde.

İç dünyamdaki bu dalgalanma üzerine, ruhumun alıcılarından uyarı sinyalleri gelince, düşüncelerim benliğimin kontrolünü ele almadan, dalgaların ardındaki gemiyi görmem gerektiğini anladım.

Çünkü olması gerektiği şekilde tebliğ videolarımda hiçbir maddi menfaatim yokken, işin içine paranın girmesi sanki niyetimi değiştirmeye başlamıştı. Ayrıca youtube den kazanılan paranın kaynağı neydi? Reklamlar olduğunu biliyoruz. Ve youtuberlar kendi videolarına eklenen reklamları ne kadar denetleyebiliyordu. Kazanılan........

© Yeni Söz