We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​DERDİ DERSİMİZ OLSUN

6 0 0
23.09.2021

Bugünlerde telefonum çaldığı zaman adeta yüreğim ağzıma geliyor. Bir yakınım, dostum, tanıdığım hemşerim arayıp da “Bülent Hocam öyle İstanbul’da yaşamak kolay değil onun da bir bedeli var haydi bakalım bizim oğlan ya da bizim kız falan üniversitenin filan fakültesini kazandı biliyorsun öğrenciye yurt lazım, ev lazım, burs lazım’’ diyecek diye neredeyse ödüm kopuyor.

Ey okur,

Bu satırları okuyunca yazarının iş görmekten, iş bitirmekten hazzetmediği zehabına kapılma sakın bilakis bu satırların yazarı damdan düşmüş birisidir. Bundan dolayı damdan düşenin halinden anlar, derdini dinler. Fakirin İstanbul’a gelme sebeplerinden birisi de sevenlerine ve sevdiklerine bu şehirde karınca kararınca açık bir kapı olmaktır.

Neylersin ki şu koca şehirde yurtlar ağzına kadar dolmuş bir ev bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Durum bu merkezdeyken ben çalan telefonumdan bile endişe ederken, hayat adeta bana şöyle dedi:

Sen misin böyle düşünen.

Bir anda yağmurdan kaçarken doluya tutulu verdim. Güzel bir eylül ikindisinde küçücük bakkalında tavşan kanı çay içip muhabbet etmenin keyfini yaşarken sevgili dostum Muhammed........

© Yeni Söz


Get it on Google Play