We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Osmanlı kokan bir hayır müessesi geliyor

8 0 0
26.06.2021

Kendisini uzun yıllardır tanıdığım sevgili dostum, ağabeyim, gazeteci meslektaşım İbrahim Ethem Gören, sosyal medya hesabındaki paylaşımının satır aralarında iki duyuru paylaştı.

Birincisi; Boğaziçi Yöneticiler Vakfı'nda yaklaşık 25 yıl boyunca müdür olarak çalıştığı görevini tamamladığını duyurdu.

İkincisi ise müjde niteliğinde idi. Uygulamaları Osmanlı Cihan Devleti'nde görülen, akarı kendinden olan, bağış kabul etmeyen bir hayır müessesesi, örnek bir vakıf tesis etme çalışmalarına başladıklarının duyurusu idi.

Başladıkları diyorum çünkü, değerli dostumuz çalışmalarının içinde değerli eşi Özlem hanım ve arkadaşları olan üç kişinin de olduğunun bilgisini veriyordu. Bu güzel çalışmanın, yaz mevsimi bitmeden tamamlanacağının da bilgisini eklemiş.

Kuruluş çalışmaları büyük heyecanla devam eden kurumun, ülkemizde İnşallah benzerleri de gelir diye umut ediyorum. Buram buram Osmanlı kokuyor. Osmanlı vakıflarına örnek verdiğimiz, parmakla gösterdiğimiz bir sivil toplum kuruluşu geliyor.

Amaçları arasında; tedaviye erişim durumu olmayan hastalara, sağlık alanında güvencesi bulunmayanlara, sağlık sorunları nedeniyle çalışamayanlara, fizik tedavi rehabilitasyona gereksinim........

© Yeni Söz


Get it on Google Play