We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Darbeci generaller hapse atılıyor/rütbeleri sökülüyor/bir devrim bu!

4 0 30
21.08.2021

Daha önce yazdığımızı coşkulu bir şekilde bir daha yazalım. Nihayet o kutlu gün geldi. “Darbeci generaller tanrı-devlettir; yargılanmaktan masundur ve Cumhuriyet Devleti’nin bizatihi kendisidirler” anlayışı “kartondan kuleler gibi yıkıldı.” “28 Şubat bin yıl sürecek” diyen darbeci generallerin yekûnu mahkûm oldu, zorba saltanatlarına son verildi ve imtiyazlarını kaybettiler.

Eskiden olduğu gibi omuzlarındaki zorba yıldızlar parlamıyor artık. Kanun adamları söküyorlar zulme batmış rütbelerini. Zorbalıklarına son veren hüküm yüzlerine okundu ve hapishâneye atıldılar. Necip Türk milleti Moğol istilasından, Birinci Cihan Harbi’nden daha çok zarar gördü darbelerden ve darbeci generallerden. Bu sebeptendir ki, bu ülkede darbeci generallerin yargılanması, hapse atılması, rütbelerinin sökülmesi bir devrimdir…

DARBECİ GENERALLER DE HAPİSLİĞİ VE ÖLÜMÜ TADACAKLARDIR

Darbeci generaller de ölümlüdür, ölümü ve hapisliği tadacaklardır. Hiç hayırlı ölüm nasip olan darbeci general var mı bu ülkede? Huzur içinde ölen yok. Milletin âhı ve kanı tutarak, akıl ve ruh sağlıklarını kaybedip akıl hastanesinde rezil bir vaziyette ölürler. Bir darbeci general cenazesinin milletin omuzunda taşındığını gördünüz mü? Laikleştirilmiş top arabasıyla ve Kemalist törenlerle kaldırılır cenazeleri. Dünyaları nasıl bir dünyadır. Dostları ve arkadaşları olur mu? Neye inanırlar? İnsanı teselli eden inançları, menkıbeleri var mıdır? Her gün apoletlerin güdümündeki aynı elbiseyi giyen darbeci generaller hayatı değiştirebilirler mi?

Bir zamanlar........

© Yeni Söz


Get it on Google Play