We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üstad Sezai Karakoç’un Kurban Bayramı mesajı

171 35 0
26.07.2021

Sezai Karakoç, bu ülkenin medar-ı iftiharı, bilge insanı.

Yaşayan sahabemiz: Bu dünyada yaşayan ama bu dünyayı yaşamayan, bu dünyayı aşacak bir çağrıda bulunan, çağrısı çağını kuracak bir düşünürümüz.

Sevgili Celâl Fedai kardeşimizin o şair dikkatiyle hatırlattığı gibi, dünyanın yaşayan iki büyük şairi (diğeri İsmet Özel elbette) bu ülkenin çocuğu ama sanki onlar yokmuş, yaşamıyormuş gibi hareket ediyoruz. Oysa bu, bizim yok olduğumuzun, yok olmanın eşiğine savrulduğumuzun ürpertici göstergesi!

Üstad Sezai Karakoç, insanı silkeleyip kendine getirici bayram mesajları yayınlıyor. Bu Kurban Bayramı’nda da böyle güzel, yol gösterici, ufuk çizgisi çekici güzel bir bayram mesajı yayınladı. Aynen paylaşıyorum…

***

“Milletimiz İslâm Milleti’nin Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. Ramazan’da nefsini yoğun bir şekilde terbiye eden Müslüman, hac ve kurban vazifesini yerine getirirken, kişiliğinin bu kez daha çok toplum yanını geliştirir ve bütünler. Mü’min, sürekli bir diriliş ruhunu taşıyarak, coğrafya ve tarih içinde de şuurunu keskinleştirecektir.

Mekke ve Medine’de buluşan müminler, Kâbe’yi tavaf, İslâm’ın doğup geliştiği bu kutlu yerleri ziyaret ederek İslâm Ülkesi ve Medeniyeti’nin sahipliğini içselleştireceklerdir.

Geçmişte, Doğu ve Batı, imparatorluk olarak anılan büyük devletlerce yönetildi. Çin, Mısır, Roma gibi. Bunlara karşı, müminler, Hazreti Süleyman zamanında en........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play