We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gücün Türkiye’si ve Türkiye’nin gücü

136 126 0
18.06.2021

“Türkiye, laik bir ülke olduğu için Batı’da ciddiye alınıyor” diyenler, bu ülkenin gücünün gerçekten nereden geldiğini ya bilmiyorlar ya da bizimle “kafa buluyorlar”.

TÜRKİYE’NİN GÜCÜ LAİK OLMASINDA MI GİZLİ?

Türkiye’nin derin iktidarı, laik entelijansiyadır. Ülkenin ekonomisine, sivil-asker bürokrasisine, eğitim, kültür, sanat dünyasına onlar hâkimler. Güçlerini, derin iktidarlarını kaybetmemek için Türkiye’nin gücünün laiklikte gizli olduğunu söylüyorlar!

Sizin kendinizi nasıl gördüğünüzün zırnık kadar bir değeri yok Batılıların gözünde!

Batılılar şunu çok iyi biliyorlar: Türkiye’nin gücü, laiklikte gizli değildir. Aksine laiklik, Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur ve zihnimizi körleştiren, bizi Batı’ya bağımlı kılan bir prangadır.

Türkiye laikleştikçe, değerleri aşınıyor, çıkarperest, fırsatperest, duyarsızlaşan, hız, haz ve ayartının kölesi olan, güdülmeye müsait bir yığın hâline geliyor.

Laiklik dinamiği, hem bizi ruhsuzlaştıran hem de ülkeyi uydulaştırarak gücümüzü yok eden bir dinamite dönüşüyor.

BATILILARIN GÖZÜNDE TÜRKİYE DÜŞMANDIR!

Batılılar bu ülkeyi Müslüman olarak görüyorlar; bizi de tarihî ve ezelî düşmanları ve rakipleri.

Türkiye’nin laikleşme / Batılılaşma çabalarını da ciddiye almıyorlar. Bizim “numara yaptığımızı” düşünüyorlar!

Zira tarihin nasıl yapıldığını bizim romantik laiklerimizden çok daha iyi biliyorlar ve tarih yapmış bir toplumun bir çırpıda medeniyet köklerini inkâr edemeyeceğini de, bunun intihar anlamına geleceğini de bizden iyi biliyorlar ve bizimle ona göre ilişki kuruyorlar.

Siz istediğiniz kadar “biz laikiz, Batılıyız”, diye çırpınıp durun. Sizi “Doğulu”, “Müslüman”, “Düşman” olarak görüyorlar ama siz bunu........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play