We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Parti içi kavgadaki Derin İP’uçları yahut Arzın Merkezine Seyahat!

102 7 16
23.10.2020

Meral Hanım’ın partisinde bu defa da FETÖ Krizi patladı. Son dönemdeki Liste Krizi’nin akabinde gelen “Özdağ-Kavuncu Kavgası” partide yaşanan ciddi yarılmayı gözler önüne serdi.

İP İstanbul Vekili Ümit Özdağ’ın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olmakla itham etmesi, üzerinde dikkatle durulması gereken “önemli” bir gelişmedir.

Bu bir “kişisel çatışma, ihtilaf” falan değildir.

Neden mi?

Mevzubahis itham…

İyi (Rol Yapan) Parti’nin “kimlerin desteğiyle kurulduğu; siyasetteki ekseni ve partiye nasıl bir özel görev yüklendiği” ile alakalı derin bir ipucu veriyor da, ondan!

İP’LERİ KİMİN ELİNDE?

“Meral Akşener’in Partisi” için; bu sütunda defalarca “İP’leri Pensilvanya’nın Elindeki Parti” dedik.

Bu, İP’in “Komprador Burjuvazinin telkiniyle kurulduğu” hususuyla da eş anlamlı bir gerçektir.

15 Temmuz’dan (2016) sadece iki ay evvel, “Tarlada Kurultay” düzenlenerek MHP’nin nasıl ele geçirilmek istendiği; bu derin siyasi operasyon başarılamayınca, 15 Temmuz sonrasında bu defa MHP’ye mukabil İP’in nasıl kurulduğu, ne yaptığı da yine bu sütunda defalarca anlatıldı.

Meral Hanım’ın, Buğra Kavuncu’yu 2018’in sonbaharında apar topar “İP İstanbul İl Başkanı” olarak ataması, sonra da seçtirtmesinin; o esnada henüz adaylığı dahi açıklanmamış Mister Ekrem İmamoğlu’nun sahne alışıyla ilgili olduğundan da........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play