We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mars’ta “hayat” pardon “laiklik” var mı?

67 8 17
05.08.2020

Fransız Le Monde gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sevr Anlaşması’nın intikamını aldığını” yazdı! Haberde, Erdoğan’ın 16 Aralık 2019’da Libya Başbakanı Serrac ile Dolmabahçe Sarayı’nda yaptığı ikinci görüşmeden sonra “Bu askeri ve enerji anlaşması sayesinde Sevr anlaşmasını bozduk” dediği hatırlatıldı.

***

Le Monde’un bir nevi “alarm” veren bu yayını, aynı zamanda hem Fransa’nın hem de Batılı devletlerin yediği “tarihi golü” anons ediyor!

***

Fransa’nın Playboy kılıklı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Libya’daki Meşru Hükümeti devirmek isteyen ve aldığı seri mağlubiyetlerle hapı yutan CIA’in yetiştirmesi Hafter’i destekleyerek “Kaybedenler Kulübü”ne yazılmıştı.

Batı Cephesinin İçimizdeki Siyasetçisi “Benim Adım Kemal”in “Libya’da ne işimiz var?” dediğini, burada bir kere daha hatırlayalım…

Kılıçdaroğlu’nun “Grup Başkan Vekili” Engin Altay’ın “Serrac yönetimi cihatçı eğilimli; Hafter ise daha makul, daha seküler bir yönetimdir” dediğini de unutmuyoruz.

Vaziyet, böyleyken…

“Laiklik Putçuluğunun Kalesi” Fransa’daki lokomotif gazete Le Monde’un “Erdoğan, Sevr’in intikamını alıyor” diye feveran etmesi üzerine, içeride “Atatürkçü” geçinen malum tayfa -tavla tabiriyle- resmen “mars” oldu!

***

Le Monde’un bahse konu yayını…

“Atatürkçülük ticaretinden nemalanan” Özdil’lerin Yılmaz için de bir yerde “Ticari sağa çek!” anonsu........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play