We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Korsan bildirideki o vurgudan, Netflix dizisindeki o repliğe yol gider!

113 24 0
04.10.2019

Designated Survivor adlı dizinin 16 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan bölümünde Kiefer Sutherland’in canlandırdığı ABD Başkanı Tom Kirkman “Demokratik ve laik bir Türkiye için, şu an Nuri Şahin tek gerçekçi umut” diyordu!

ABD yapımı dizinin İkinci Sezon Yedinci bölümünde sahne alan Nuri Şahin karakteri Fetullah’ı resmediyordu…

Terörist Elebaşı, bu karakter üzerinden “demokrat bir düşünür!” hatta “demokrasi havarisi bir kahraman!” gibi gösteriliyor; “darbe girişimiyle hiçbir ilgisi olmayan biriymiş gibi!” sunuluyordu. Velhasıl, Netflix’te de yer alan dizide FETÖ propagandası gırla gidiyordu!

***

Hollywood “sefer görev emri” aldığında; Pentagon’la birlikte çalışır: Güdümlüdür…

Derin Amerika; sinemayı da, TV dizilerini de Psikolojik Savaş’ın gözde vasıtası olarak tepe tepe kullanır: Kapı gibi gerçekleri çarpıtmak, perdelemek, hasıraltı etmek için devreye girerler.

Devasa yalanlar, düzenbazlık ve kahpelik bunların hayat tarzıdır.

İKİ YÜZ ELLİ BİR şehidimizin kanları ellerinde olan Darbeci & Vatan Haini Fetullah’ı “Designated Survivor” dizisi eliyle “masummuş” gibi göstermeye yeltenmek de bu cümledendir!

***

Haydut Devlet ABD için, “demokrasi” sadece bir “göz boyamadan” bir “illüzyondan” ibarettir:

Darbe, bir bakıma Amerikan Devleti ile eş anlamlı bir sözcüktür!

Bu gerçeği görebilmek için; Edward Luttwak’ın 1969 yılında ABD’de yayınlanan, bir bakıma “Darbenin El Kitabı” diye tanımlanabilecek kitabına bakmak bile yeterlidir. Bu kitap, 1996’da Yaba Yayınları’ndan “Bir Uzman’ın Gözüyle Darbe” adıyla çıkmıştı.

DERİN........

© Yeni Şafak