We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hep birlikte ve kahpece: Kaos’tan fal tutanlar...

64 0 0
12.12.2018

Önce 13 Kasım’da yayınlanan bir habere gidiyoruz. Başlığı şöyleydi: “Cezaevinde terör örgütü kardeşliği tutanağa geçti. FETÖ’cüler terör örgütü DHKP-C’nin üyelerini alkışladı”

Haberde “15 Temmuz darbe girişimi sırasında belli başlı devlet kurumlarının binalarını bombalayan FETÖ mensubu helikopter pilotlarının da aralarında yer aldığı hainlerin, Sincan Cezaevi’nde slogan atan DHKP-C’lileri ayakta alkışlayıp eylemlerine destek verdiği” yazılıydı.

FETÖ ile DHKP-C’nin ortaklığı, elbette sadece bu hadiseden ibaret değil. Aralarında derin bir münasebet var. Her ikisi de, Baronsal Gladyo’nun terör örgütüdür.

FETÖ’ye “başrol” verilmiştir. Lokomotif örgüttür…

1966’dan itibaren yani ta en başından beri tasarımı bu şekildedir. Sahne alışı, yıllarca sonra olsa da temeli böyle atılmıştır.

Öncülü Dev-Sol olan DHKP-C ise yardımcı rollerden birinde istihdam edildi. Ezcümle, DHKP-C ile FETÖ farklı etiketler taşısalar da, aynı Karargâh için çalışıyorlar. Her ikisinin de derin patronu Amerikan devletidir.

NEREDEN KOŞTULAR?

2011’in Kasım ayında internet üzerinden dolaşıma giren “11.11.11-Ayaklan Istanbul/Occupy Istanbul” başlıklı video ile Türkiye’ye yönelik kalkışma çağrılarının ilk işaret fişeği ateşlenmişti. Ardından hazırlık safhasına geçildi.

Tüm hücreleriyle ABD’ye bağlı Türkiye’deki........

© Yeni Şafak