We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDPKK faşizmine karşı omuz omuza…

81 15 0
17.09.2019

Terör örgütünün ve onun siyasi uzantısının bütün tehditlerine rağmen, HDPKK il binasının önündeki direnişçi ailelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sam Amca’sının askerleri olan PKK’lı teröristler; evlatlarını isteyen annelere, babalara “gözdağı vermek için” Kulp ilçesi kırsalında gerçekleştirdikleri bombalı saldırıyla yedi işçiyi katlettiler.

Bu kahpe saldırıya, vatanımızın dört bir yanındaki sokaklardan tepki yağdı; Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerin ve babaların kararlılığı ise ziyadesiyle arttı!

***

Yedi işçinin şehit düştüğü bombalı saldırıda, terör örgütüne yardımcı olanlar, HDP’li ilçe yöneticileridir.

Buradan hareketle, soralım:

Kısa süre önce, üç ilimizde HDP’li başkanların görevden alınıp yerlerine kayyum atanması üzerine başta CHP olmak üzere gürültü yapanlar, HDPKK’lı başkanlara koltuk çıkanlar; PKK’nın nesi oluyorlar?

***

HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturmaya devam eden mağdur ailelere Yok muamelesi yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, HDPKK’nın stratejik ortağıdır. Dahası, “Kardeş” partisidir!

ASLINDA NEDİR?

HDP’li milletvekili Leyla Güven “Kürt sorunu çözümsüz kaldığı sürece gerillaya katılım da olacak, savaş da olacak” sözleriyle; öyle siyasetçi falan değil, “tam teşekküllü bir terörist” olduğunu beyan etmiştir!

HDP’nin, PKK terörünü “baş tacı” yaptığının belgesi olan bu aşağılık laf; aynı zamanda, “barış”........

© Yeni Şafak