We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Eğer, 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı; kimi Cumhurbaşkanı, kimi Başbakan yapacaklardı?

185 30 0
21.01.2020

İstinaf Mahkemesi’nin, FETÖ davasında müebbet hapis cezası alan Eski Korgeneral Metin İyidil için verdiği “beraat” kararı; FETÖ’nün Yargı’da yerleşik unsurlarının halen devrede olduğunu gösteriyor.

İyidil, bu akla ziyan kararla tahliye edildi: Sonra bir üst mahkeme tahliyeyi kaldırdı; İyidil gizlendiği evde yakalandı ve tutuklandı. Tutukluluğuna itiraz ise dün reddedildi.

Hâkimler Savcılar Kurulu, beraat kararını veren İstinaf Heyeti (Ankara 20. Ceza Dairesi) hakkında soruşturma açtı. Heyetin üyeleri görevlerinden de alındı.

Metin İyidil’i serbest bırakan hâkimin FETÖ Dosyası medyada yer aldı!

Yargıda mütemadiyen nükseden vahim çelişkili kararların temelinde FETÖ üyeleri vardır ve halen kritik kararlarda sahne alıyorlar!

FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak, gevşetmek, zayıflatmak, nihayetinde ise akamete uğratmak için açık veya gizli ciddi bir çaba sarf edilirken; Metin İyidil Olayı, FETÖ tehlikesinin boyutlarını bir kere daha ortaya koymuştur.

Bu hayati mücadelede halen daha alınacak hayli mesafe olduğu aşikârdır.

ASIL MEVZU

Bir yandan da…

FETÖ’nün Siyasi Ayağı hakkındaki tartışmalar devam ediyor.

Tartışmalar ekseriyetle “Hangi siyasi partide ne kadar FETÖ’cü var?” sorusu etrafında yaşandı.

Buna mukabil; 2016’dan bu yana…

“Şayet, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışması başarılı olsaydı, kim Cumhurbaşkanı, kim Başbakan yapılacaktı; darbe sonrası hükümet hangi sivillerden (siyasilerden veya bürokratlardan) oluşturulacaktı?” sorusuna -istisnalar........

© Yeni Şafak