We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Asker Selamı, alayına kapak oldu!

121 19 0
16.10.2019

Üç haftalık tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşup MHP Genel Merkezindeki mesaisine başlayan “Ak Sakallı” Devlet Bahçeli’nin, partililere “Bozkurt Selamı” verdiği günün gecesinde; Milli Takımımızın futbolcuları Paris’te Fransa kalesine attıkları golün sevincini “Asker Selamı” çakarak kutladılar.

“Devlet Bahçeli’siz bir MHP ve de Siyaset” inşa etmek isteyen Şer Cephesinin aşağılık beklentileri/umutları boşa çıkarken; en başta ABD’nin Ankara Büyükelçiliği ve Ergun Babahan’ın FETÖ’sü büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar.

Stade de France’da Ay Yıldızlı Kaan Ayhan’ın Fransız kaleci Mandanda’ya “kapattığı köşeden” attığı beraberlik golü ise PKK terör örgütünün uzatmalı destekçisi Fransa devletinin “kalesine atılmış bir gol” mesabesindeydi!

Ay Yıldızlı futbolcularımız, Arnavutluk maçındaki gol sonrasında verdikleri Asker Selamından dolayı UEFA’nın soruşturma açmasına aldırış etmeden; Paris’te de Asker Selamını “içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımızın alayına kapak olacak şekilde” çaktılar!

Fransız rejisi, futbolcularımızın Asker Selamını ekrana taammüden yansıtmadı, göstermedi: Demek ki neymiş? Şu “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” repliğinin ardından gelen meğerse Sansürcülükmüş!

YPG-PKK’ya kol kanat geren Fransa’nın Spor Bakanı Roxana Maracineanu, asker selamını “Sportmenliğe aykırı hareket olarak” nitelendirdi; üstelik UEFA’dan “Türkiye’ye ibretlik bir ceza vermesini” talep etti!

Oysa…

Fransa, geçtiğimiz yıl Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı kazandığında; kupa töreni sırasında, Fransız futbolcu Antoine Griezmann Horozların........

© Yeni Şafak