We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD’deki bir otelde yapılan suikast planı…

87 0 0
27.11.2018

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, FETÖ mensubu polis Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin iddianame tamamlandı. Fetullah Gülen’in “Bir Numaralı Sanık” olduğu iddianamede, 19 Aralık 2016’daki suikastın “Türkiye ile Rusya’yı olası bir savaş durumuna getirmek” amacıyla gerçekleştirildiği işaretleniyor.

İddianamedeki bir başka önemli husus ise “suikastın, saldırıdan altı ay evvel ABD’de bir otelde planlandığına” dikkat çekilmesidir!

FETÖ’nün Karlov Cinayeti’ni 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünün öncesinde -27 Haziran’da, AK Parti Genel Merkezi’nce verilen iftarda- işlemeyi planladığı; o tarihte, Büyükelçi’nin Türkiye dışında olması nedeniyle “suikastın ertelendiğinden” bahsediliyor…

Büyükelçi suikastı için ilk tarihin 27 Haziran olarak belirlenmesi; evvel emirde, saldırının “darbeye zemin hazırlama” gibi bir gayesinin bulunduğunu da gösteriyor!

*

Tam da burada; 15 Temmuz 2016’dan önceki aylarda “darbeye zemin hazırlamak için” Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen FETÖ’nün organize ettiği ve tetikçiler olarak da DEAŞ ile PKK’lı teröristlerin sahaya sürüldüğü bombalı saldırıları hatırlıyoruz:

28 Haziran’da, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda canlı bomba ile gerçekleştirilen katliam; darbe kalkışmasından on yedi gün öncesindeydi!

7 Haziran’da İstanbul’da Vezneciler’deki bombalı saldırıyı ve evvelinde 19........

© Yeni Şafak