We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Bütün bunları konuşmaya” var mısınız? Yoksa, yine kaçacak mısınız?

119 18 0
02.08.2019

Doksan bir yaşındaki derin siyasetçi Orhan Birgit, Cumhuriyet gazetesine “Her Şey Çok Güzel Olacak” adlı kitabını anlatmış: “CHP ilk seçimde iktidar olacak” diyor! “Şu anda CHP’nin üç ana direği var: Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu” diye ekliyor.

Ecevit’in 1970’li yıllardaki bakanlarından biri olan Orhan Birgit için “Her şeyin çok güzel olması”; aslında “Türkiye’nin yeniden Haydut ABD’nin boyunduruğu altına girmesi” ile eş anlamlıdır!

Rahmetli Kemal Yamak’ın 2006 yılındaki “Sayın Ecevit’in CHP’sinde de Özel Harp Dairesi mensubu milletvekilleri vardı” ifşaatını burada bir kere hatırlıyoruz ve “Orhan Birgit de bahsi geçen vekiller arasında mıydı?” diye soruyoruz!

1944’te Türkiye’deki derin yapıyı İngiltere’den devralan ABD’nin ülkemizdeki ilk “örtülü operasyonu” 4 Aralık 1945’teki “Tan Gazetesi Baskını” idi: Olay yerinde yer alanlar/katılımcılar arasında henüz üniversite öğrencisi olan Süleyman Demirel ile İlhan Selçuk ve Orhan Birgit adlı “devşirme gençler” de vardı!

Mister Birgit, 28 Nisan 1960’daki (27 Mayıs öncesindeki) protesto eylemlerinden bahsederken “İtiraf ediyorum ki, ben organize ettim. O işin perde arkasındaydım” demiştir!

Bu “şahane” itiraf, 8 Şubat 2009 tarihli Vatan gazetesinde yayınlandığına göre: “Komplo Teorisi, bunlar!” zırvasıyla derin gerçekleri hasıraltı etmeye ayarlı Medyatör Batı Yaltakçılarının; demek ki, tam on yıldır -bu itiraf karşısında- gıkları çıkmıyor!

“ELİNDEN TUTUP GETİREN” KİMDİ?

Mevzu bahis Batı yaltakçılarının önde gideni (Komprador Burjuvazinin kontrolündeki medya masasının teknik direktörü) Ertuğrul’un asıl görevi halen devam ediyor: 2009’un sonunda Hürriyet’in yayın........

© Yeni Şafak