We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

En iyisi Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’na sorduğu soruya ben cevap vereyim

94 12 0
18.01.2020

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz kontrollü darbe idi” dediği zamanlarda, şöyle bir iddia da ortaya atmıştı:

“120 ile 180 arasında ByLock kullanan milletvekili var. Bunun olduğu biliniyor ve bu ByLock’çular açıklanmalı. Bu isimlerin listesi hükümette var ve bu ısrarla açıklanmıyor”

Dün bir grup gazeteci ile bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP liderine bu sözlerini hatırlatıp bir çağrıda bulundu:

“Kılıçdaroğlu, söylediğin şu 180 bylock’çu isimleri götür ver. Vermiyorsan senin hakkında biz suç duyurusunda bulunacağız. Tıpış tıpış gel kendi ayaklarınla isimleri ver diyeceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu çağrıya yanıt vermesini, ya da 180 Bylock’çu listesini savcılığa götürüp teslim etmesini pek ihtimal dahilinde görmüyorum.

Zira, o sözlerinin arkasında durmadığına dair benim elimde daha önce bu köşede paylaştığım bazı bilgiler var.

Anlatayım, ya da bilenler için hatırlatayım…

Takriben iki yıl kadar önce, günlerden bir gün, Kılıçdaroğlu Meclis grubunda “FETÖ’nün siyasi ayağı nerede diye soranlar Saray’a baksınlar” anlamında sözler sarf edince, birkaç gazeteci ile birlikte soluğu Meclis’teki makam odasında almıştık.

CHP liderine şu soruyu sordum:

“Daha önce yaptığınız bir açıklamada Meclis’te 120 ile 180 arasında Bylock kullanan isim olduğunu söylemiştiniz. Bunun üzerine Başbakan (O dönem Binali Yıldırım idi) bu konuyu soruşturduğunu ve bir tane bile Bylock kullanıcısı vekil olmadığını söylemişti. Sizin bu konuda kanıtınız........

© Yeni Şafak