We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP’nin hayalinde nasıl bir TSK var?

60 5 9
02.12.2020

Bu köşeler babamızın malı olmadığı için, farklı dünyaların insanlarıyla ilgili yazıp çizerken de ‘adaleti’ gözetmemiz gerekiyor.

Haklarında hükümler verdiğimiz insanların ‘meramını’ düzgün aktarmamız gerekiyor.

Önyargılı olmamak ve çarpıtma güdüsüyle hareket etmemek gerekiyor.

Bu yazıya niyetlenirken, bu hassasiyetler nedeniyle kendimi birkaç kere, ‘önyargılı davranma’ diye telkinde bulunurken yakaladım.

Bu telkini kendi kendime defalarca yapmama rağmen, ulaştığım bütün veriler, aklıma ilk gelen fikrin doğruluğunu teyit etmekten başka bir işe yaramadı.

CHP Mersin milletvekilinin TSK’yı hedef alan hakaretinden söz ediyorum.

CHP’nin Ali Mahir Başarır diye bir milletvekili olduğunu “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” sözleri gündem olunca öğrendim.

Ağzından ‘boş bulunduğu’ için çıkmış bir laf olsa yaptığı düzeltme biçiminden anlaşılırdı.

Sözleri, mensubu olduğu parti içinde şaşkınlık ya da öfke ile karşılanmış olsa, gösterilecek tepki ya da atılacak adımlardan bu türden bir ‘ruh ikliminin’ sadece bu vekilde olduğunu düşünebilirdik.

Bunların hepsinden daha kötüsü, ‘en tepeden’ serdedilmiş bundan daha beter beyanatların zihnimize üşüşmüş olmasından dolayı, mesele gündemde kalmayı ve dikkat istemeyi gerekli kılıyor.

CHP milletvekili Başarır, katıldığı televizyon programında “Devletin ordusu Katar’a satılmış” cümlesini kurdu mu? Kurdu.

Ertesi gün yani bu hakaretin muhatabı olan Milli Savunma Bakanlığı bile yazılı açıklama yaptıktan sonra, ‘gerçek meramını’ test edebileceğimiz bir ortam oluştu mu? Oluştu.

Peki, bu vekil ne yaptı?

Sözlerinin ne anlama geldiği gayet açık bir şekilde ortada iken, şöyle bir........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play