We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Düşmanımla yüzleşmek

23 35 13
17.01.2019

Yüz yüze gelmek, gözlerinin içine bakmak istiyordum. Beni düşmanlaştıran, sonra hayali silahlı bir örgüte üye yapan ve üç yıl boyunca tüm telefon konuşmalarımı, maillerimi, mesajlarımı takip ettiren insanları görmek istiyordum. Bu yüzden Yargıtay 16. Dairede devam eden davaya katıldım.

Selam Tevhit Örgütü Kumpas Davasında, ben mağdur, benim hakkımda dinleme kararı veren hakim de sanıktı. Şansızlığım o ki, sanık Hakim S.Y. Silivri Cezaevi’nde başka davalardan tutukluydu ve online SEGBİS sistemiyle katılıyordu duruşmaya. Göz göze gelemeyecektik yani.

DİNLEME KAYITLARI NEREDE?

Mahkeme Başkanı mağdur olarak benim ve diğer kişilerin görüşlerini sordu.

Söz aldım:

“Üç yıl boyunca tüm iletişim trafiğim ve telefonlarım kaydedilmiş. Benim dinlenme kararımın verildiği dosyamda eşim, çocuklarım, yeğenlerim ve yakınlarımla olan konuşmalarım, maillerim var. Aile mahremiyetim kaydedilmiş yani. Neden?

Ben ayrıca Anadolu Ajansı Genel Müdürü olarak cumhurbaşkanından, genelkurmay başkanına birçok yetkiliyle, devlet meselelerini de konuştum. O kayıtlar nerede? Kimin elinde, ne yapıldı? Bunları öğrenmek istiyorum.”

Sanık hakim soğukkanlı, yüzünden hiçbir duygu ifadesi olmadan dinledi beni. Ne bir pişmanlık ne de hatasını kabullenme vardı. ‘Belgeleri görmedim, detaylı inceleyemedim, zaman gerekli, bu kararlarda gerçekten benim imzam var mı bilmiyorum, zaman istiyorum’ diyerek, konuyu usul tartışmasına çekti.

Sanık avukatı ise onu yalanlarcasına, ‘müvekkilim bu salonda bulunanlar arasında sadece Kemal Öztürk için dinleme kararına imza atmış. Diğerlerini henüz bilmiyoruz.’

Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

DARBEDEN SONRADAKİ EN BÜYÜK........

© Yeni Şafak