We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Küresel emperyalizmin tasmalı köpekleri

162 280 26
12.07.2022

Kimdir küresel emperyalizmin tasmalı köpekleri? Tabii ki 15 Temmuz gecesi 250’yi aşkın insanı şehit eden, Türkiye’ye, bu aziz millete, bu aziz milletin değerlerine her saldırıyı makbul gören FETÖ isimli terör örgütüdür.

Bugün gayet kişisel bir yazı yazacağım için hepinizden özür dilerim. Fakat “kişisel” olana başlamadan önce daha geniş bir perspektif çizmek istiyorum.

11 Temmuz 1995’te, gözü dönmüş, büyük Sırbistan hayaliyle yanıp tutuşan ve “Türklerden tüm yenilgilerimizin intikamını alacağız” diye hırlayan Sırp caniler Srebrenitsa’da büyük bir soykırıma imza atmışlardı biliyorsunuz. Dün, bu soykırımın yıldönümü idi…

Bu alçakça soykırımın üzerinden 21 yıl geçtikten sonra, 2016 yılının temmuz ayının 15. gecesi bu kez Sırplarla motivasyonu, intikam hırsı, öfkeleri aynı olan bir grup terörist, Türkiye’de bir başka soykırım denemesi yaptılar. “Soykırım”, evet!

Eğer o gece aziz Türk milleti darbeye çıplak elleriyle mani olmasaydı bugün Türkiye’de, 1980 darbesini mumla aratacak geniş çaplı bir soykırıma şahit olacaktık. Gerçi birçoğumuz da şahit olamayacaktı, orası da ayrı tabii.

FETÖ isimli terör örgütü, bu alçak, bu hain darbe girişimini başaramayınca zaten öteden beri emrinde oldukları küresel emperyalizmin bu kez “azat kabul etmez tasmalı köpeği” haline geldi.

Türkiye’nin aleyhine olabilecek ne varsa, Türkiye’ye zararı dokunabilecek ne varsa omuz vermek, FETÖ isimli itler topluluğunun başat göstergesi........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play