We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Katiller, doktorlar, nebbaşlar

124 34 13
09.07.2022

Gönül isterdi ki her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bugün de bayramla ilgili bir yazı yazayım, ne ki Türkiye gündemi buna müsaade etmedi bu sefer. O halde öncelikle bayramınızı kutlarım. Ağzınızın tadıyla, fakirin fukaranın hakkının unutulmadığı güzel bir bayram olsun.

Dün Üsküdar’da bir şey gördüm. Bir ambulans hemşiresi kardeşimiz, uyuşturucu etkisi altında 18-19 yaşında bir kızımızın koluna girmiş, onu ambulansa götürüyordu. Büyük ihtimalle bonzai kullanmıştı kızcağız. Şöyle düşündüm: Şimdi bu kızcağız bunca sakin bir trip yaşamasa da uyuşturucu kullananların tabiriyle taklaya gelip cebinden bir neşter çıkarıp kardeşimize oracıkta saldırsa ne olur? Yahut daha da kötüsünü düşündüm: Bu kızcağız ayıkınca “ben uyuşturucu etkisi altındayken bu sağlık görevlisi beni taciz etti” diye dava açsa ahval ne olur? Daha da kötüsü var: Bu kızcağız hastanede bir türlü kendine gelemese, bu kızcağızın onu uyuşturucuya alıştıran psikopat sevgilisi de hastaneyi basıp o sağlık görevlisi kardeşimizi yahut bir doktoru katletse durum ne olur?

Türkiye’nin de dünyanın da en zor işlerinden biri bence sağlık sektöründe çalışmak. Kelle koltukta bir hayatları olmasının yanı sıra “başkalarının hayatlarının sorumluluğu”nu da alıyorlar üzerlerine. Zaten hasta olduğu için tahammül eşiği çok düşmüş insanların şifasına vesile olmaya çabalıyorlar geceli gündüzlü. Ardımızda bıraktığımız pandemi sürecinde nasıl fedakârca, nasıl cansiparane çalıştıklarını bütün........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play