We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kaderin rüzgârı

188 25 34
25.06.2022

Zaman içerisinde anladığım bir şey var: Türkiye, Müslümanların yaşadığı bir İslâm ülkesidir ve “Türkiye’de hâkim unsur Müslümanlardır” cümlesi ile kavgası olan herkesin var gücüyle savaş verdiği şey bu memleketin bu değişmeyecek gerçeğidir.

Geçen cumadan başlayalım. Cuma namazı saatinde, Beyazıt Meydanı’nda, Beyazıt Camii’nin hemen yanında LGBT yürüyüşü yapmak isterseniz o yürüyüşü en hafif tabirle “başınıza” geçirirler.

Orada, o meydanda, o caminin yanında LGBT yürüyüşüne izin vermeyen çocuklara “Şeriatçı çete”, LGBT yürüyüşü yapmak isteyenlere ise “özgürlükçü birey” denilmesi bir şeyi değiştirmez. Modern dünyanın makbul kalıplarına sığınıp her türlü azgınlığı yapmak isteyenlere karşı bu topraklar refleks vermiştir, vermektedir ve verecektir.

Öğretilmiş duyarlılıklarla, fonlanan odaklarla, “modern medeniyet” naralarıyla yapılmak istenen her neyse o püskürtülecektir. Çünkü bu topraklar ona sahip çıkma cesareti gösterenindir. Ve o cesaret fonlarla, yapmacık duyarlılıklarla falan kazanılmaz.

Fakat Allah için söyleyeyim, Türkiye’nin var oluş ve var kalış mücadelesine karşı bayrak yükseltip Türkiye’nin elinden “İslâm”ı almaya çalışanların çalışkanlığına ve organize olma biçimlerine şapka çıkarmak lazım.

Neyi konuşuyoruz son iki-üç gündür? Alman DW, İngiliz BBC, Fransız France 24 ve ABD’li Voice of Amerika’nın bir araya gelip kurduğu 90 isimli youtube kanalının imza attığı rezaleti değil mi?

Eskortluk yapan bir kız bulmuşlar: Yasemin. Sanat okumuş ama fuhuş işinde daha başarılıymış. Uyuşturucu, LGBT, bunlar çok iyi şeylermiş. Kısa yoldan hızlı para kazanmak şahane bir........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play