We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çıban çıkaran

124 14 1
01.05.2022

“Özgürlükler ve sınırsız olasılıklar çağındayız. İstediğin kişi olarak kendin olabileceğin bir çağın kapısındayız.”

Dizinin birinde duyduğu bu cümle şakaklarında zonkluyordu günlerdir. İstediğin kişi olarak kendin olabilmek… Defterine yazdı bunu. Hande Hoca'sına sormak istiyordu bu cümleyi.

O akşam “istediğim kişi olarak kendim olabilmenin yolları” araması yaptı Google’da. Özgüvenli ve sosyal bir insan olmanın yolları videosunu izledi önce. Video yapanın “aslında hani”, “falan yani” bağlaçlarıyla doldurduğu o uzun konuşmadan özgüven öğrenebileceğine dair bir inanç geliştirdi. “Hiç kimsenin fikri sizi ilgilendirmez” cümlesinde bu inancı pekişti.

Ardından “Güçlü bir kişiliğe sahip olmanın 10 eşsiz yolu” yazısını okudu. “Ortama ve duruma göre giyinin, resmi partiye giderken tek parça elbise veya parlak bir üst veya blazer giyinmeyi deneyin. Zarif takılarla. Makyaj ipuçlarını da öğrenin. Aynı şekilde günlük resmi kıyafetlerinizi ve aile işlevleri kıyafetlerinizi ayırt edin. Spor kıyafetleri, uyku kıyafetleri ve alışveriş kıyafetlerini ayrı ayrı alabilirsiniz, bu her seferinde kendinden emin ve taze görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır” cümleleri çok ilgisini çekti.

Hiçbir resmi partiye gitmediğini hatırladı. Arkadaşlar arasında pasta, kısır ve sarma ile düzenledikleri doğum günleri pek de resmi sayılmazdı. “Aile işlevleri kıyafetlerinizi ayırt edin” cümlesindeki “aile işlevi” meselesini çok anlamadı. Belki de ders çalışmayı........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play