We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Anadolu’dan bazı manzaralar

106 3 1
28.05.2022

Yanlış saymadıysam mayıs ayı içerisinde 12-13 ile gitmişim çeşitli vesilelerle. Yoğun, bereketli bir gündemin içerisinde koşuşturarak tabiri caizse ceylan gibi sekmişim.

Bugün istedim ki geride bırakmaya hazırlandığımız mayıs ayında, memleketin dört bir yanında soluduğum havayı yazayım.

İlki şudur. Millet, çok uzun süredir ilk defa cebinden korkuyor. Tedirginlik had safhada... “Ekonomi ne zaman normale döner?” sorusu başat soru haline gelmiş durumda. Eh, bunlar zaten uzayda yaşamıyorsanız sizin de doğrudan bildiğiniz şeyler. Fakat gördüğüm bir şey var. Ekonominin düzelmesi, daha doğrusu düzelebilmesi için tek umut hâlâ ve sadece Recep Tayyip Erdoğan. Dikkat isterim. “Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi” değil, Recep Tayyip Erdoğan. Hemen herkes ekonominin iyi gitmediğini ve dahası iyi yönetilmediğini ama bu iyi gitmeyişin ve iyi yönetilmeyişin çaresinin de sadece Recep Tayyip Erdoğan olabileceğini düşünüyor. Muhalifi de, iktidar destekçisi de.

Benim burada iki ayrı fikrim var. Birincisi ortam bu denli müsait, zemin bu denli hazırken muhalefetin hiçbir şekilde “ben çözerim” demeye yanaşmaması. Ellerinde bir formülün, bir reçetenin, bir planın olmaması bence Türkiye adına büyük talihsizlik. Bütün yaşam amaçlarını “ne pahasına olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek” olarak belirlemiş muhalefetin memleket adına tek bir çözüm önerisini........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play