We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Spor değil, cinayet

128 0 0
16.01.2019

İlahi düzen, yaratılan bütün canlılar için aynıdır. Beslenmek, barınmak ve neslini devam ettirmek. Hayat mücadelesi, evvela bunun içindir. Karaca, karınca, kiraz ağacı veya insan; çaba birdir. Sudaki balık, havadaki kuş, yerdeki ot…

Canlılar üzerinden toplumun iki yüzünü de rahatlıkla görebiliyoruz. Kimi soğuk havalarda kuşlara yem, sokak hayvanlarına yiyecek veriyor. Kimi de mevsimin avantajlarını kullanarak canlıları katlediyor. Çünkü kış günlerinde iz sürmek, hayvanları takip etmek daha kolaydır. Karda, çamurda iz bırakırlar. Açlık nedeniyle güçten düşer ve hızlı koşamazlar. Merhamet ile merhametsizlik arasındaki acı farktır bu.

Kış mevsimiyle beraber, memleketimizin birçok köşesinden avcılık haberleri geliyor.

Samsun’daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde kar maskeli üç kaçak avcı, elli yedi ördeğe birden kıyıyor. Koruma altındaki bir alanda oluyor bu. Sonra ördekleri sıraya dizip fotoğrafını çekiyorlar. Yetmiyor, bir de bu katliamı sosyal medyadan paylaşıyorlar.

Bir haber daha. Bu kez İzmir ilinin Torbalı ilçesinden. Haberin başlığı: Ördek avı faciası. Dört arkadaş, gölette ördek avına çıkıyor. Bindikleri kayık batıyor. İçlerinden sadece bir tanesi kurtuluyor.

Tunceli Pülümür’de iki kaçak avcı, nesli........

© Yeni Şafak