We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

* Müslüman dünyayı Doğu’dan kuşatmak: Terör fırtınası Asya’yı daha çok vuracak. * Türkiye’yi dört bir yandan çevrelemek: İşte tam o an içeride fırtına koparmak! * Peki, millete atılan yumruklar ne olacak?

356 315 0
23.04.2019

Sri Lanka’da önceki gün dünyayı paniğe sevk eden çok ağır saldırılar oldu. Kiliselere ve otellere yerleştirilen bombaların patlamasıyla 290kişi hayatını kaybetti. Ülkede dün de 87 bomba düzeneği bulundu.

Yeni Zelanda’da cuma namazını katliama çeviren saldırıdan sonra bu, Asya’yı vuran ve vurmaya da devam edecek olan terör fırtınasının ikinci ayağıdır. Devamı gelecektir, Çin ve Hindistan dünyası ile İslâm dünyası arasında çatışmaların artırılmasına yönelik terör saldırılarına yenileri eklenecektir.

Elbette İslâmî kılıklı bir terör örgütü bulunacaktı ve bulundu da. “Ulusal Tevhid Cemaati…” Sakın ola ki bir örgüt üzerinden, bu olayları anlamaya kalkışmayın. Hiçbir sonuca ulaşamazsınız.

İSLÂM DÜNYASI; BUDİST VE HİNDU DÜNYASI İLE DE Mİ ÇATIŞTIRILACAK?

Neden?

Bir süredir, “İslâm’ı Doğu’dan kuşatmak” temasıyla bazı şeylere dikkat çekmeye çalışıyorum. Yeni Zelanda saldırısından hemen sonra, konuyu tekrar tartışmış, yeni saldırıların geleceğine dair endişelerimi paylaşmıştım.

Önce cümleleri hatırlatayım:

Batı’nın, Atlantik İttifakı’nın, ABD-İsrail ekseninin yıllardır sürdürdüğü İslâm’ı, Müslümanları tarih dışına itme, yeniden güç olmalarını engelleme, istilâ ve iç savaşlarla bunaltma, bu olmazsa doğrudan istilâ projelerine şimdi yenileri mi ekleniyor?

Batı’dan kuşatılan İslâm, bundan sonra Güney’den ve Doğu’dan da mı kuşatılacak? Hristiyan-Yahudi aşırı sağının yönettiği Batı’dan saldırılara, bundan sonra Budist dünya ve Hindu dünyası da mı katılacak?

İSLÂM’IN BÜTÜN MEDENİYETLERLE SORUNU VAR TEZİ İŞLENİYOR

İslâm tüm medeniyetler için ortak sorun haline mi getirilecek? Batı-İslâm, Hristiyan-Yahudi medeniyeti ile İslâm çatışmalarına bundan sonra Budist medeniyeti-İslâm, Hindu medeniyeti-İslâm çatışmaları mı eklenecek?

Batı siyasi aklının; her ne kadar başka söylemler üzerinden pazarlamaya çalışsa da, Müslüman dünyaya yönelik tehdit algılaması ve müdahaleleri tamı tamına medeniyet eksenlidir.

İslâmî kimliği kullanan her terör yapılanmasının altından kendi istihbarat teşkilatları çıkan bu akıl, Müslüman dünyayı Batı’nın küresel hâkimiyeti önündeki tek güçlü siyasal tez ve tehdit olarak görmektedir.

Böyle olunca da, Müslüman dünyayı hem bütün çevrelerden kuşatma, hem kendi içinde sonsuz savaşlara sürükleme, bu iç savaşlar için bütün farklılıkları ve kimlikleri çatışma gerekçesine dönüştürme, hem de İslâm medeniyetini dünyanın bütün medeniyetleriyle çatışmalı, kavgalı hale getirmeye dönük çok büyük bir hesap uygulanıyor.

HEM SİLAH OLARAK KULLAN HEM SONSUZ İÇ SAVAŞLARA SÜRÜKLE..

Batı, İslâm’a ve Müslümanlara karşı açık bir savaş yürütüyor. Müslüman coğrafyayı, bu coğrafyadaki siyasi otoriteleri dağıtmaya dönük kapsamlı bir plan uyguluyor. Bu yetmemiş olacak ki, Doğu........

© Yeni Şafak