We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

* İstanbul’da seçim artık yolsuzdur, meşru değildir * Şu ana kadar tespit edilen “hırsızlık” bile seçimin iptali için yeterli kanıt sunuyor. * YSK bu tehlikeyi görmeli. * Seçim yeniden yapılmalı.

346 423 76
10.04.2019

Artık bu seçimlere “şaibe, hırsızlık” karıştığı kesinleşmiştir. Artık bu ayıbın üstü örtülemez.

Şaibe değil tam anlamıyla “örgütlü bir müdahale” olduğu kesindir. Artık İstanbul’da seçimler yolsuzdur, meşru değildir.

Yıllarca sınav sorularını çalıp haksız yere adamlarını devletin en mahrem yerlerine yerleştiren yapı, benzer bir ince işçilikle etkin bir şekilde operasyonun merkezindedir.

BU BİR MÜDAHALEDİR VE TÜRKİYE’NİN SORUNUDUR

Tartıştığımız şey; kimin kazandığı, kimin kaybettiği değildir. AK Parti veya CHP de değildir.

Kimin belediye başkanı olup olamayacağı değildir. Çok daha ötesi bir gerçeğin üstündeki örtüyü kaldırmaya çalışıyoruz.

Tartıştığımız şey, bir müdahaledir ve bu bütün Türkiye’nin ortak sorunudur. İçeride yürütülen, dışarıda planlanan, bugüne kadarki müdahalelerde kullanılan çevreler üzerinden kurgulanan müdahaledir.

Sadece AK Parti seçmenine değil, CHP seçmenine de oyun kurulmuştur. Ekrem İmamoğlu üzerinden CHP’ye de müdahale edilmiştir.

Türk demokrasisi yara almıştır, bir el demokrasiye müdahale etmiştir. O eli 15 Temmuz’da kullananlar, İstanbul üzerinden ilk adımı atmıştır. Planlamaları sadece İstanbul değildir, sonraki adımların neler olabileceği az çok ortadadır.

ŞU ANA KADAR TESPİT EDİLENLER BİLE SEÇİMİN İPTALİ İÇİN YETERLİ..

Tutanaklardaki kaydırmalar, geçersiz oylar bile binlerce oyun AK Parti’den çalındığını ortaya koydu. Hiçbir şey olmasa bile, on beş bin tane oyun çalındığı........

© Yeni Şafak