We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

* Biz bu oyunu gördük ve meydan okuyoruz! * Çok kirli bir oyun kuruluyor. Bu bir Türkiye savunması, bir Anadolu savunmasıdır.. * Cumhurbaşkanı daha ne desin! Bir tehdit başka nasıl açıklanır?

436 304 0
14.06.2019

İran sınırından Akdeniz’e bir harita çalışılıyor, bedeli ne olursa olsun müdahale etmeliyiz. Bu bir Anadolu savunmasıdır” derken bugünleri anlatmaya çalışıyorduk.

Bu yüzden; Fırat Kalkanı ve Afrin müdahalesi, Kıbrıs harekâtından sonraki en ciddi jeopolitik hamledir. Koridor’un Akdeniz kapısı kapanmıştır. “Pençe” harekâtı ve daha önceki operasyonlarla koridorun Doğu kapısı kapatılmıştır.

BU BİR TÜRKİYE SAVUNMASI, BİR ANADOLU SAVUNMASIDIR.

Şimdi; ABD ve İsrail’in, S. Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) koridorun merkezinde yürüttüğü yığınağın, kurulan cephenin, Türkiye’ye saldırı mevzilerinin etkisiz hale getirilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz için, coğrafyaya yönelen yeni harita taslaklarını boşa çıkarmak için, bir zorunluluktur. Bu bir Türkiye savunması, bir Anadolu savunmasıdır.

Yüz yıl sonra, Türkiye’yi de içine alan yeni haritalar çiziliyor. Ülkelerin üçe, dörde bölünmesi senaryoları uygulanıyor. 15 Temmuz’da İstanbul ve Marmara’yı ayırmaya çalışanlarla, kırk yıldır PKK üzerinden Güneydoğu’yu koparmaya çalışanlarla, Suriye ve Irak’ı parçalayıp Türkiye cephesini açmaya çalışanlar aynı güçler, aynı akıl, aynı irade..

Yüz yıl önce Kanal’da, Yemen’de, Filistin’de, Suriye-Lübnan hattında verdiğimiz mücadele ile bugünkü mücadele aynıdır.

ÇEVRELENEN TÜRKİYE’DİR! DİRENCİMİZİ İÇERİDEN KIRMAYA ÇALIŞIYORLAR..

Bugün Doğu Akdeniz’e yığınak yapanların, KKTC’yi çepeçevre kuşatmaya alanların, Türkiye’yi Akdeniz ve Ege’den köşeye sıkıştırmak isteyenlerin, S400 almayı engelleyip ülkeyi havada savunmasız bırakmak isteyenlerin, bunu başaramayınca yaptırım kararları alanların, Türkiye’nin dik duruşunu kırmak için içeride vesayete onay verecek muhalefet organize edenlerin saldırılarıyla yüz yıl önceki saldırılar aynıdır.

1974 Kıbrıs harekâtının ülkemizi ve coğrafyamızı savunmadaki hikmeti bugün çok daha iyi açığa çıktı. Ve şimdi, yine Kıbrıs etrafında yığınak yapıyorlar. Sadece KKTC değil, Güney’den ve Batı’dan tamamen çevrelenen Türkiye’dir. Çevremizden ve içeriden direnci kırılmak istenen Türkiye’dir. Bu AK Parti meselesi değildir. Bu, muhalefet meselesi değildir. Bu, bir milletin yüzlerce yıllık direnişinin devamıdır, yeni aşamasıdır.

BİZ BİR ŞEY YAPMADIK. ONLAR BİZE SALDIRIYOR. NEDEN, ONLARA........

© Yeni Şafak