We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bayram değil seyran değil, Özdağ İP’i niye kopardı?

31 4 7
26.10.2020

Türk siyaseti bir haftadır Ümit Özdağ’ın İYİ Parti ile ilgili söylediklerini tartışıyor. Özdağ, durup dururken, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ iltisakına işaret ederek bu durumu en baştan beri genel başkanları Meral Akşener’e söylediğini açıkladı.

İYİ Parti’ye yönelik hiçbir FETÖ iddiası beni şaşırtmaz. Kuruluşu öncesi yaşanan süreçlere baktığımızda FETÖ’nün bu işlerden ayrı olmasını beklemek saflık olur. Buradan direkt İYİ Parti’ye FETÖ’cü yakıştırması da çıkartmamak lazım.

Fetullahçı Terör Örgütü ve onun arkasındaki üst akıl, Tayyip Erdoğan karşıtı her hareketi hararetle destekler. Dolayısıyla İYİ Partililer’in MHP’yi ele geçirmeyi başaramayınca partileşmeleri sırasında Erdoğan karşıtı tüm odaklardan destek aldığına kimsenin şaşıracağını düşünmüyorum.

Burada mesele İYİ Parti’li bir isme FETÖ’cü iddiasında bulunulması meselesi değil. Mesele Ümit Özdağ gibi bir ismin böyle bir tartışmayı başlatmasıdır. Ümit Özdağ, istihbarat başta olmak üzere stratejik meselelerde en uzman siyasetçilerin başında yer alıyor. Söylediği sözün ve atacağı adımın en az üç hamle sonrasının hesabını yapan bir isim. O, bu sözleri gelecek tepkileri ve sonrasını çoktan hesap ettikten sonra söyledi.

Evet, İYİ Parti’de yapılan kongre sonrası parti içinde bir hesaplaşma başladı ancak Özdağ’ın çıkışının bu parti içi tartışmaların dışında değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Özdağ’ın, bu tartışmayı parti içi tartışmaları alevlendirmek için yaptığını düşünürsek, bazı konuları gözden kaçırma riskiyle karşı........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play