We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP’deki kadına yönelik cinsel istismar CHP medyasında neden göz ardı edilir

34 21 8
04.12.2020

CHP İstanbul teşkilatlarında görevli kadınlara yönelik “cinsel taciz ve tecavüz iddiaları” karşısında eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş hançeresini yırtarcasına haykırdı..! CHP’li gazeteci Yarkadaş’ın “Sessiz kalamam” demesi üzerine CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Şov yapıyorsun” diyerek tepki gösterdi. CHP medyasıysa neredeyse lâl oldu. Lâl olmayanlar da konuyu “Olur böyle şeyler” diyerek geçiştirme cihetine gitti.

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün 23 yaşındaki bir genç kıza cinsel saldırı nedeniyle tutuklanması üzerinden bir gün bile geçmeden başka tecavüz ve taciz haberleri geldi. Sayı her gün artıyor.

Cinsel saldırı olayının Yarkadaş’ın sosyal medya hesabından, “Tarihe not düşmek için yazıyorum: CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz’ün karıştığı cinsel saldırı olayına sessiz kalamam” duyurmasından sonra CHP medyasındaki çifte standart çok dikkat çekici bir hal aldı.

CHP medyasından bazı isimler meseleyi “vakayı adiye” gibi yansıttı. Bazıları, “Yetişkinler arasında olur böyle vakalar büyütmeyelim” bile dedi.

CHP MEDYASI “TACİZ VE TECAVÜZ” VAKASINA NASIL BAKMIŞ?

Son üç gündür olup biteni takip etmeye çalışıyorum. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “amiral gemimiz” dediği Sözcü’ye bakıyorum, Cumhuriyet’e bakıyorum. Tık yok!

Ne hikmetse Barış Yarkadaş’ın şu ifadelerine bile yer vermemişler: “Ben pazar gecesi Maltepe’deki olayı yazdıktan sonra, çeşitli ilçelerden çok sayıda aynı konulara dair şikâyetler aldım. CHP’nin bir üyesi olarak, partime ve ülkeme duyduğum sorumluluk gereği kamuoyuyla paylaştım. Ve sosyal medya hesabıma gelen yorumlardan, bizzat beni arayarak........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play