We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aslında kimin satılık olduğunu bal gibi biliyorlar da…

45 5 10
01.12.2020

Libya ne ise… Suriye ne ise… Karabağ ne ise, Katar da odur bilmiyorlar mı sanki?

İstanbul’un savunması Adriyatik’ten, Gaziantep’in, Hatay’ın savunması Afrin’den, Hakkari’nin, Mardin’in, Şanlıurfa’nın savunması Cerablus’tan, İdlib’den, Resulayn’dan başlar, bilmiyorlar mı? Dahası Türkiye’nin savunması sınırlarından başlamaz, bilmiyorlar mı sanki?

Bal gibi biliyorlar. Ne ki “bağımsız, toprak bütünlüğünü koruyan, güçlü Türkiye” özleminden çok uzaklar..!

***

Libya’da meşru hükümeti devirmek isteyen darbeciler vardı. Türkiye, Birleşmiş Milletlerin (BM) tanıdığı meşru hükümet ile yaptığı askeri güvenlik anlaşması gereği Libya’ya askeri destek verdi. Darbeci Hafter havlu attı. Libya bölünmekten kurtuldu. Serbest seçimler için gün sayıyor. Türkiye ise Akdeniz’deki Mavi Vatan’ı tahkim ediyor.

***

Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin bütünlüğüne ve geleceğine yönelik en büyük tehdit olarak Amerika ve Avrupa eliyle inşa edilmek istenen terör koridoru vardı. Türkiye uluslararası hukuktan doğan haklarını kullandı, Suriye’nin kuzeyindeki terör yapılanmasına hançer gibi saplanan Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekâtlarını yaptı. İdlid’de güvenli bölge kurdu. Suriye’nin kuzeyinde 20 km derinlikte bir sahayı kontrol altına aldı. Tehdit en aza indirildi. Türkiye, vatan toprağından bir çakıl taşı bile sökülmesine müsaade etmedi.

***

Ermenistan 30 yıldır Azerbaycan’ın öz toprağı Karabağ’ı işgal altında tutuyordu. Azerbaycan, topraklarını........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play