We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Akşener’in “HDP seçime ayrı girsin” önerisi Millet İttifakı’nı dağıtıp CHP-HDP ittifakına dönüşür mü

49 17 0
11.06.2021

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kafasındaki stratejiyi alenileştirdi ve çarşı karıştı!

Akşener, Halk Tv’de yani CHP’nin resmi yayın organında, Millet İttifakı’nın ortak aday çıkarmasını fakat HDP’nin de kendi adayı ile seçime girmesini önerdi. Önerdi önermesine ama, hem HDP’den hem de CHP’den tepki gecikmedi.

Sayın Akşener, Millet İttifakı’nın ortak adaylığını kendinde bir hak olarak tutuyor. HDP ile yan yana bir görüntü vermekten kaçınıyor.

Buna mukabil HDP kurmayları, PKK terör örgütü ile arasına mesafe koymadan, “Bir araya gelme zorunluluğu”ndan, “şeffaf ittifak”tan söz ediyordu. Çünkü cüzzamlı muamelesi görmek istemiyorlardı.

Akşener’in çıkışından sonra HDP’liler tepkilerini şimdi çok daha güçlü şekilde veriyorlar.

HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın Akşener’i doğrudan hedef aldığı bir açıklamaya şahitlik ettik.

AKŞENER ZIMNİ ORTAĞINI DIŞLAYINCA HDP’DEN ”3’NCÜ YOLUN İTTİFAKI HDP” ÇIKIŞI GELDİ

Akşener’e hitaben yapılmış açıklamada, Günay, “7 Haziran’dan 31 Mart seçimlerine kadar Türkiye’de HDP’siz bir muhalefetin bırakın başarılı olmasını, dengeleri dahi etkilemediğini biliyorlar” dedikten sonra, “Bunun farkında olan bir muhalefet partisi genel başkanı (Akşener) kalkmış HDP’ye aday çıkarması konusunda akıl veriyor! Öncelikle sizin aklınıza ihtiyacımız yok! HDP siyasetinin, ilkelerinin, programının, bileşenlerinin, halk desteğinin tarihi kökleri sizin boyunuzu aşar. HDP, devletin dehlizlerindeki çıkar çatışmaları sonucunda, gücü saman alevi gibi parlayıp sönen bir parti değil” dedi.

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play