We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Abesle iştigal

25 1 2
24.10.2020

İYİ Parti cephesi, milletvekili Ümit Özdağ’ın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olmakla itham etmesiyle yeniden karıştı. Üstelik Özdağ, Kavuncu hakkında Meral Akşener’i birkaç kez uyardığını da ifade etti. İddiayı reddeden Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Akşener, “Araştırma şirketleri 13-15 arasında sonuçlar bulunca biz partimize bir saldırı olacağını bekliyorduk. Çünkü kış kışlığını her zaman yapar” açıklamasıyla sorunun kaynağı için partisinin dışını işaret etti.

Yarın kuruluşunun 3. yılını dolduracak İYİ Parti’nin 20 Eylül’deki Olağan Kurultay’ı ‘kara liste’ tartışmalarını gündeme getirmişti. Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Genel İdare Kurulu’na “seçilemeyecekler listesi” dağıttırmaktan sorumlu tutulmuştu. O listede Ümit Özdağ ve Aytun Çıray gibi İYİ Parti’nin en önemli isimleri de yer alıyordu.

İYİ Parti cephesinde sular pek de durulmuyor aslında… 2018 seçimlerindeki yenilgiden sonra genel başkanlığı bırakma kararı alan Meral Akşener, partililerin ısrarı üzerine görevine dönmüştü…

Dalgalar baki… Fakat asıl soru “Bu bir kriz midir?” olmalı… Ortada bir kriz olup olmadığını anlamak için ilk yapılması gereken ‘hasar tespiti’dir. Çünkü hasar yoksa kriz de yok demektir. Yol haritanızı, ‘kriz iletişimi’ yönetim planınızı da bu hasarın büyüklüğüne........

© Yeni Şafak


Get it on Google Play