We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni Atatürkler yetişiyor…

4 2 1
21.05.2022

Yerinde ve zamanında bazı tespitleri yapmak, bazı görevleri vermek lazım…

Geride kalan yaşamımda; doğa ile mücadele etmesini öğrenemeyen çocuk ve gençlerin hayatta başarılı olmak gibi bir şansları bulunmadığını; Atatürk'ün her türlü koşullarda, zayıf bünyesine rağmen tabiatın zorluklarına sadece bir asker olarak değil; insan olarak göğüs gerdiğini öğrendik.

Bandırma Vapuru'nun ünlü Karadeniz yolculuğu ile başlayan Türk vatanının kurtuluş serüveni bugün her ne kadar manda cumhuriyetine dönüşse, mandacılık anlayışı kazanmış gibi görünse de tamamlanamamış bir Anadolu devrimi olarak devam ediyor.

Türk'ün tarihteki varlığını silmeye çalışanlar, koca bir imparatorluğu yıkmayı amaç edinmiş, bizi Anadolu'ya hapsettiklerini düşünen yabancı stratejistler, giderek son kalan izlerimizi de silmeye çalışıyorlar.

Tabii, bunu yaparken sadece dış güçler silahını kullanarak değil, içerdeki hainlerin, işbirlikçilerin, çıkar beklentisi olanların da yardım ve desteğini alıyorlar.

Bandırma Vapuru efsanesinden korkanlar; bundan alınacak dersleri bildikleri için olayı basit bir alamana seferi gibi göstermeye çalışıyorlar. Oysa Karadeniz'de üç gün geçirmemiş, bu mevsimdeki yağmur ve fırtınalar ile karşılaşmamış olanlar doğanın insana hâkim öğretisini bilemezler.

Bandırma Vapuru ile Samsun'a giden Mustafa Kemal ve arkadaşları için hiç de basit bir sandal sefası, Küçük........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play