We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hüseyin Baş’ın çilesi…

9 4 2
01.07.2022

Sevgili Haydar Hoca bu dünyadan göçerken geride çok önemli bir miras bırakmış… Ehlibeyt ile ilgili araştırmaları bir yana; bir ülkenin Atatürk'ün gösterdiği hedefe doğru ilerlemesine yardımcı olacak Milli Ekonomi Modeli ve milli devletle ilgili projeleri, yaptıkları…

Haydar Hoca sağlığında bu konuları sadece ülkemiz için değil, komşu ülkelerde de çeşitli vesileler ile anlatmıştı. Kalem kitaptan keskindir demiş, kitaplaştırmıştı… Son olarak Atatürk'le ilgili yapıtı ile de yazdıklarını taçlandırmıştı.

Nev'ine münhasır bir Anadolu insanı ve Ehlibeyt sevdalısı olarak ahir ömrünü tüketip giderken, çok azımıza nasip olan ölümü hissetme ve veda etme güzelliğini yaşamış, çevresindekilere yaşatmıştır. İnanıyorum ki, ahrette mekânı cennettir ve gönül dostları ile birliktedir.

* * *

Giderken geride önemli bir külliyat ve ülkenin geleceğine etki edecek fikir ve düşünceler, bugüne ışık tutan önerileri miras olarak bırakmış, bunu gerçekleştirmek ve anlatmak için Türk siyasi hayatına Bağımsız Türkiye Partisi'ni dahil etmiştir.

Biliyoruz ki, arkanızda sizi takip edenler olmaz ise fikir ve düşünceleriniz ne kadar doğru olursa olsun desteklenmeniz, anlaşılmanız, eserlerinizin eğilip bükülmesini önlemeniz, hayata katmanız mümkün değildir.

İşte bu nedenle sevgili Hüseyin Baş'ın işi çok zordur. Babasından teslim aldığı bayrağı korumak, fikir ve düşünceleri siyasi arenada anlatmak; anlattıklarına insanları inandırmak, inananlara bunun nasıl uygulanacağını göstermekle yükümlüdür.

Türkiye'nin siyasi profilinde yer alanları tek tek ele alırsak gerek Milli Ekonomi ve gerekse Milli Devlet şuuruna, Atatürk ilke ve inkılaplarına ne kadar uyumlu olduklarını fark edebiliriz. Bu tür modeller, fikir ve düşünceler kendilerine son derece uzaktır ve çevrelerindeki........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play