We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BİR SAĞLIK OCAĞI ÖYKÜSÜ

14 2 12
09.08.2022

Acımız çok taze Ancak görev edinmişiz yazmayı… Yanlışları ve eksikleri görmeyi… Birileri görmek istemese de, göstermek; okumak istemese de siz yazmak zorundasınız.

Daha önceki yazılarımda "ölmek kolay, yaşamak zor" demiştim. Paranız var ise hangi yaşta olursanız olun değerli oluyorsunuz.

İnsanların ölmesini yaşlarına ve hastalıklarına göre belirleyen bir sistem var. Eğer belli bir yaşın üstünde iseniz artık sizin ölmeniz lazım. Tıpkı Eskimo hikayelerindeki gibi…

Eğer bir de hastalığınız var ise hayatı çok zorlamayın. Doktorların yapacak daha önemli işleri var. Tamamen sağlıklı raporu alıp ertesi sabah ölmek nasıl bir duygu olsa gerek ki?

Bilemiyorum.

Bu olay, yaşlısı bol bir bölge olan Edremit Akçay Altınkum'da yaşandı. Eskiden başımız ağrıdığında koştuğumuz, personeli ile arkadaş, dost olduğumuz, telefonla akıl sorduğumuz yerlerdi. Şimdi tamamen bürokrasinin esiri olmuşlar.

Sabaha karşı evde düşen annemi bakıcısı kaldırıp yatağına yatırır. Ben araba tamiri için uğraşmaktayım. İl dışında olduğumu, aracın akşama çıkacağını ve sabah Altınkum'a döneceğimi söylüyorum. Annemle konuşuyorum. Bir şeyi olmadığını, bir bardak su da fırtına kopardıklarını söylüyorlar. Ama önemli bir ayrıntı var. Başını tutmakta zorlandığını söylüyorlar.

Zeytinli Sağlık Ocağı ile karşı karşıya oturduğumuz ev. 50 metre ya........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play