We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir bayram yazısı…

12 2 1
30.04.2022

İnsanoğlunun yalan ve riyaya battığı, öfke nöbetlerinde boğulduğu, hastalık ve musibetlerin eksik olmadığı, peşinde iklim kırılmaları, gıda sorunlarının baş gösterdiği, kısacası düzenin bozulması sonucu yaşanan isyan etme ve fatura ödeme günlerinden geçiyoruz.

Herkesin olaylar karşısında aynı sabrı göstermesi tevekkül içinde kalması pek mümkün olmuyor. Kafasını çıkarıp nefes almaya çalışanlar beklenmedik bir yerden gelen darbe ile yine dibi boyluyorlar.

Olan bitenden ders alacakları ve dünyanın geleceğini düşünecekleri yerde, mutlu olanların, vurdumduymazların, yalan ve riya denizinin suyunu hava yerine ciğerlerine doldurmuş onunla hayatta kalanların çoğunluğuna hayret ediyorsunuz.

Anne babaya; baba çocuklara; çocuklar arkadaşlarına; siyasetçiler herkese yalan söylüyorlar. Hem de öyle bir inanarak söylüyorlar ki, gerçeklerin farkına varmamış olan halk kitleleri ya saatini kaçırdıkları için ya da yönetim erki öyle istediği için yayın organlarından gelip geçen haberlerin satır aralarını okumaya fırsat bulamıyorlar.

Yalan, riya, aldatma, çok eşlilik, İslami kural adı altında uydurulmuş zorunluluklar hayatımıza egemen oldu. Yalan söylemek bir fazilet, birden fazla eşe sahip olmak imtiyaz oldu.

Cumhuriyetin temel ilkelerinin........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play