We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bilimin ispata; dinin inanca ihtiyacı vardır

12 5 1
17.04.2022

Televizyon programları bir sürü safsata ile doldu. Bir yanda bilimin arkasına sığınan yalanlar, öte yanda hurafeler ile halkın aklını karıştıran din adamları adeta birbirleri ile yarışıyorlar.

Yalanlardan gerçeği sıyırmak ve doğruyu görmek ise geniş halk kitlelerinin takdirine bırakılmış. Peki bu geniş halk kitlelerinin ne kadarı gerek din, gerekse bilim konusunda yeterince bilgi sahibidir? O kısım tam bir muamma…

Halkı cahil bırakarak bilimsel ve dinsel verileri istedikleri gibi kullanan idarecilerin kurbanı yine halk oluyor. Bir gurubun sadece doğruları savunup, söylenen yalanların peşine düşmesi gerekiyor ki, bu da mümkün değil.

Üniversitelerimizin uluslararası kriterlerde ne kadar geri kaldığı ortada. Birkaç idealist akademisyenin çabaları ise koca derya da birkaç damladan öteye geçmiyor.

Bu işin okulundan mezun olanların bile çaresiz kaldığı günler yaşıyoruz. İmam dediklerimiz ateist çıkıyor, bilim adamı dediklerimiz ise bağnazlığın son kertesinden din adamlarının yerine fetva veriyor.

***

Toplumsal gelişim ve refahtan bahsedemediğimiz şu günleri hazırlayanların kendi gelecekleri dışında bir kaygı duymadıklarını, yurt dışında ev satın alıp........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play