We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye seçeneksiz değil

11 5 1
25.09.2021

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısı için gidilen New York'tan Türkiye olarak eli boş döndüğümüzü düşünenler, maalesef yanılıyor.

Maalesef diyorum, çünkü kucağımızda eskisinden daha büyük bir krizle, ABD'yle yeni bir krizli döneme yelken açarak dönmüş olduk.

Hem Merkez Bankası'nın talimatla gerçekleştirdiği faiz indirimi hem de Joe Biden ile ayaküstü dahi görüşülememesi nedeniyle yabancı paralara karşı gardı zaten iyice düşmüş olan Türk lirası yıkıcı bir aparkat darbesi daha aldı.

ABD ziyaretiyle ilgili dün açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD ile iki NATO ülkesi olarak bizim çok daha farklı konumda olmamız gerekir" diyerek, "Daha önce hiçbir ABD lideriyle bu durumu yaşamadım" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Amerika terör örgütlerine beklenenin çok çok üstünde destek veriyor. Onlarla mücadele etmesi gerekirken, mücadeleyi bırakıp tam aksine onlara yüklü miktarda silah, araç, gereç veriyor" ifadeleriyle de oldukça sert bir şekilde ABD'ye yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sert eleştirilerle ABD'yle yaşanan krizi dışa vurduğu sıralarda ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (SDG) 170 milyon dolarlık yardım........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play