We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Olmamız gereken yerde değiliz

3 0 0
10.10.2021

Suriye hakkındaki Ulusal Acil Durum halini bir yıl daha uzatan ABD Başkanı Joe Biden, konuyla ilgili ABD Kongresine bu hafta gönderdiği mektupta Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki harekâtının DEAŞ'la mücadeleye zarar verdiğini açıkladı.

Biden mektubunda, "Suriye'deki ve Suriye'yle ilişkili durumlar, özellikle de Türkiye Hükümeti'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna askeri taarruz düzenleme yönündeki eylemleri, DEAŞ'ı yenilgiye uğratma çabasına zarar veriyor, sivilleri tehlikeye atıyor. Bölgede barış, güvenlik ve istikrarı zedeleme tehdidi barındırıyor ve ABD'nin ulusal güvenliği ve dış politikasına karşı alışılmadık ve olağanüstü bir tehdit oluşturmayı sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

ABD'den gelen bu açıklamaya Dışişleri düzeyinde karşılık, dün Venezüelalı mevkidaşı Felix Plasencia ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi.

Bakan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın Suriye kararnamesini uzatması ve Türkiye'ye yönelik ifadeleriyle ilgili olarak, "Öncelikle bu mektup, kopyala yapıştır bir mektup olmuş. Bu cümleleri ve bu paragrafları Amerikan yönetimi daha önce de kullandı. Aslında Amerikan yönetimi, Kongreye mektup yollarken........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play