We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milletin geleceği kimin elinde?

7 7 0
23.06.2021

Türkiye'de Z kuşağı konuşuluyor. Teknolojinin hızla geliştiği, hayatın her sahasına hakim olduğu, 1996'dan başlayıp 2000'li yılların başından itibaren teknolojinin kucağına doğan nesil olarak nitelendirilen Z kuşağının önümüzdeki seçimlerde ağırlıklı olarak ülkenin kaderini belirleyici olacağı bir gerçek. ADNKS'nin verilerine göre sıkça konuşulan bir erken seçim eğer 2021 yılının sonunda yapılırsa Z kuşağının oy potansiyeli 9,1 milyon. Haziran 2023'te yapılması planlanan seçimde ise toplam seçmen içinde oy oran yüzde 16'ya yükselecek.

Teknoloji sayesinde sosyal medya ve bilgilere hızla erişimi çok iyi kullanan bir nesil Z kuşağı. Zeki ve kavrama seviyesi yüksek. Sorgulayan, kurallara uymayı pek kabul etmeyen, kendince sorunlara çıkış yolu arayan. Geleceği kendisi oluşturmak isteyen ve bunun için mevcut düzeni kabul etmeyen, haksızlığa boyun eğmeyen, bireyci ve önceki nesillerin kendilerini anlamadığına inanan bir nesil.

Bizim çocuklarımız, bu ülkenin evlatları, geleceğimiz bu gençlik. Bunları anlamak ve ona göre davranmak yöneticilerin en birinci görevidir. Onları kendimize uydurmaktansa onları anlayıp onlarla yürümeyi başarmalıyız. Tüm zamanlarda toplumların kaderi gençlerini anlamaya bağlı olmuştur. Geçmişimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. Devletimizin kurucusu Atatürk, milletini anlamış, geleceğe doğru yürüyüşünde gençlerin ihtiyaç ve........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play