We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İslam’ın özü salâvatta gizlidir

8 3 3
wednesday

Allah, Âdem aleyhisselamdan bu yana emirlerini peygamberleri aracılığı ile insanlığa göndermiştir. Son olarak Kur'an-ı Kerim'i Hz. Muhammed Efendimiz aracılığı ile insanlığa göndermiş ve nübüvvet yolu son bulmuştur. Kur'an-ı Kerim'i ile de bütün kitapların hükmü geçersiz olmuştur. Kur'an ve O'nun canlı örneği Peygamberimiz ile insanlığa doğru yolu göstermiş, tek hak olan Allah'a ibadeti emretmiş, yolunu da göstermiştir. Uyulduğunda Cennet, uyulmadığında ise Cehennem insanlığa Allah tarafından işaret edilmiştir.

Buradan hareketle Allah'a kul olmanın tek yolu Kur'an-ı Kerim'in emrettiklerini ve O'nu canlı olarak hayata geçiren Hz. Peygamberin yaptıklarını ve dediklerini yapmaktır. Bunları yerine getirirsek, Allah'a kulluğumuzu yapmış oluruz ki, rızasını kazanır, hazinesindeki nimetlerinden dünya-ahiret yüzde 100 faydalanırız.

Hak yol ile bâtıl yol net olarak ayrılmışken Peygamber Efendimizin ahirete rıhlet etmesinden bu güne kadar insanlık şahsi menfaatleri için dini farklı yönlere çekmiş ve böylece fazlası ile hurafeyle dolmuştur.

O İslam, bu İslam, şu İslam… gibi........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play