We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hayat pahalılığı

6 2 20
23.09.2021

"Gören göz kılavuz istemez" özlü sözümüz bizim bugünkü yaşantımızı seriyor ortaya. Çarşı-Pazar almış başını gidiyor. Neye el atsak el yakıyor. Suçlu üreticiymiş, suçlu tüketiciymiş yaklaşımı bizleri şaşırtıyor.

Siyaset bu kadar ayağa düşmemeli. Toplumu kandırmak için akla hayale gelmeyen söylemlerde bulunmak ne toplumu inandırıyor ne de siyasetçiye yakışıyor. Hayat pahalılığını dile getiren herkes, terörist ve hükümeti düşürmek için plan olarak gösterilmekte ve toplumu sindirmek için çaba gösterilmektedir.

Milyonca insanın temel beslenme gereksinimlerini karşılayamayacak duruma gelindiği gerçeğini görmemek mümkün değildir. Bu gerçeği geçen günlerde Sayın Cumhurbaşkanı da dile getirdi. Enflasyonla mücadele edeceklerini bildirdi.

Aylardır bilinen bir gerçek var ki çarşı pazar denetlenmiyor. Belediyeler denetlemiyor ve devletin diğer görevlileri de denetlemiyor. Çanakkale'de tarlada domatesin kilosu bir lira bilemedim iki lira iken 90 km uzaklıkta aynı domatesin kilosu yedi lira oluyorsa bu, düpedüz tüketiciyi ve üreticiyi belirli ellere sömürttürmektir. Bu gerçeği........

© Yeni Mesaj


Get it on Google Play